Hokej dla dzieci
Mamy wiele podejść w hokeju które stosowane są przez trenerów takich jak ścisła dyscyplina, promowanie agresywnego zachowania, rozwijania poczucia własnej wartości czy też szacunek dla dziecka oraz poważanie wobec przeciwnika.

Hokej to miejsce w którym należy dostarczyć dziecku odpowiednie warunki które będą wpływały na wzrost potencjału dziecka w danej dziedzinie. Mamy wiele podejść w hokeju które stosowane są przez trenerów takich jak ścisła dyscyplina. Promowanie agresywnego zachowania, rozwijania poczucia własnej wartości czy też szacunek dla dziecka oraz poważanie wobec przeciwnika. Kolejnym podejściem które jest często pomijane to – trening mentalny w hokeju

Jaka powinna być osobowość rodzica i trenera

Cechami które powinny występować u trenera czy rodzica na pewno powinno być zrozumienie problemów danego dziecka. Empatyczne podejście do jego niepowodzeń a także dobór odpowiednich treningów. Sport kontaktowy jakim jest hokej nie powinien wzbudzać u rodziców dzieci negatywnych emocji dotyczących gry własnego dziecka. Wychowywanie na strachu a także lęku dziecka ukierunkowanego na osiąganie określonego rezultatu często może powodować odwrotny skutek niż oczekiwany. Używanie przez rodziców negatywnych komentarzy a także stosowanie wobec nich silnej krytyki nie tylko w sporcie a także i w życiu prywatnym, może w bardzo silny sposób prowadzić do blokad w życiu danego dziecka. Trening mentalny w hokeju jest więc obok zaangażowania i wysiłku fizycznego bardzo ważny. Wpływ rodziców jest tutaj także bardzo istotny w celu kreowania dobrego nastawienia dziecka.

Trening mentalny w hokeju

Negatywne komentarze i krytyka, których doświadczają dzieci. Nie tylko w sporcie, ale w ciągu ich życia – mogą być wyjątkowo bezsilne i często prowadzą do tworzenia bloków lub barier w nauce i występach – trening mentalny w hokeju będzie więc czynnikiem który może wesprzeć zawodnika w trudnych chwilach.

Hokej wiąże się zarówno z ciężkimi ćwiczeniami i wysiłkiem. Wówczas gdy dziecko zaczyna doświadczać także negatywne sygnały z zewnątrz przestaje posiadać to co jest najistotniejsze w zdobyciu najlepszych rezultatów. Myślę tutaj o pewności siebie oraz wierze we własne siły.

Doświadczając sytuacji w której dziecko chce zrezygnować z dalszych treningów może mieć wiele źródeł.
Mówimy tutaj zarówno o niechęci co do treningów, zmianach rozwojowych oraz lęku zawodnika przed konfrontacją z przeciwnikiem oraz zmianach rozwojowych.

Jak zostać dobrym hokeistą?

Według Patrick Cohna ze Hekey Psychology odpowiadającego na pytanie co jest ważniejsze, talent czy własna praca? Odpowiedź jest prosta – wielu sportowców postrzega ciężko pracę jako gwarancje sukcesu Wewnątrz nich następuje jednak blokada i brak wiary w sukces i zostanie świetnymi hokeistami, ponieważ nie są tak utalentowani jak inni gracze (według ich postrzegania otoczenia).

To, jak dobry jesteś na papierze, nie gwarantuje sukcesu. Poziom posiadanego talentu nie gwarantuje sukcesu.  

Pracuj ciężej niż rówieśnicy! Sukces jest tak prosty. Włóż pracę, aby rozwinąć swoją grę techniczną, szybkość, zwinność i siłę fizyczną. Pracuj nad poprawą swojej gry umysłowej.