Trening mentalny dziecka
Trening wytrzymałości psychicznej pomaga młodym sportowcom odkryć właściwe przekonania i postawy, które powstrzymują go przed osiągnięciem najwyższego potencjału.

Trening wytrzymałości psychicznej pomaga młodym sportowcom odkryć właściwe przekonania i postawy, które powstrzymują go przed osiągnięciem najwyższego potencjału.
Podczas pracy nad sobą dziecko może nauczyć się strategii zachowania się w trakcie sytuacji wywołujących stres.
Umiejętność zaprezentowania pełni swoich możliwości w sytuacjach stresowych jest często decydującym czynnikiem o zwycięstwie czy też porażce.

Jak może wyglądać trening mentalny dla dzieci.

1. OFERTA INDYWIDUALNEJ PRACY Z DZIECKIEM

a) praca indywidualna z dzieckiem

b) kontakt mający za zadanie wsparcie dziecka oraz rozwiązywanie trudnych sytuacji w sferze mentalnej

2. PRACA Z RODZICEM DZIECKA UPRAWIAJĄCEGO SPORT

a) kształtowanie właściwych postaw wobec dziecka

b) informowanie rodzica, kiedy jego zachowania może wpływać negatywnie na dziecko

KIEDY PRACOWAĆ NAD MENTALNOŚCIĄ DZIECKA?

Trening mentalny dla dzieci wpływa na to czy dziecko dobrze sobie radzi z obecnym zestawem wyzwań. Należy tutaj odpowiedzieć sobie na pytanie skąd wiadomo że tak. Kluczem jest otwarta komunikacja z dzieckiem i regularne meldowanie się z dziećmi w każdym wieku. Jeśli jego zachowanie się zmieni, szczególnie jeśli zauważysz zmiany w zwykłym zachowaniu dziecka lub jeśli zacznie zaniedbywać lub unikać rzeczy, które kiedyś lubiło. Jak podaje Kery Jamson Chociaż niektóre negatywne zmiany w zachowaniu dziecka można przypisać po prostu dorastaniu lub przechodzeniu z jednego etapu rozwoju do następnego. Jeśli jednak masz obawy, dobrym rozwiązaniem może okazać się poszukanie pomocy.