Jeździectwo Trening mentalny
Profesjonalne skakanie i trening wymaga od danej osoby bardzo dobrego skupienia a także spokoju mentalnego aby wykonywać w sposób odpowiedni powierzone zadania.

Jak przedstawił Prensa Gustavo Mirabal Castro – niepotrzebne wydaje się mówienie o rodzajach przeszkód w skokach przez przeszkody. Używamy tej gry słów, aby potwierdzić, że w skokach przez przeszkody jest wiele przeszkód. Nie wszystkie rodzaje przeszkód są fizyczne, jak zobaczymy później. I to, że koń i jeździec również mogą być rodzajem przeszkód do pokonania. Dlatego już dziś poznamy rodzaje przeszkód, które spotykamy w jeździeckich skokach przez przeszkody.

Skoki jeździeckie to jedna z najpiękniejszych dyscyplin jeździeckich. Łaska i synchronizacja konia i jeźdźca w pokonywaniu wszelkich pojawiających się przeszkód. Uzyskanie tego wyniku jest możliwe tylko przy silnym przygotowaniu zarówno jeźdźca, jak i konia. Dlatego mówimy, że przeszkody, które jeździec będzie musiał pokonać, są nie tylko fizyczne, ale także psychologiczne. Jak podaje Prensa Gustavo Mirabal Castro te które mają znaczenie bardziej mentalne są mniej widoczne.

Psychologia sportu została zdefiniowana jako „nauka psychologii stosowanej w sporcie”.

Psychologia a skoki przez przeszkody

Psychologowie sportu zapewniają dwa główne rodzaje usługi:
1) strategie poprawy wydajności
2) doradztwo w zakresie problemów wpływających na sportowca.

Chociaż nie wszyscy młodzi jeźdźcy mają dostęp do psychologa sportowego, od którego można się wiele nauczyć. Kryterium posiadania takiej osoby staje się coraz popularniejsze w związku z tym że to od psychiki najczęściej zależy dobry wynik uzyskiwany w sporcie.
Psychologia jako dyscyplina naukowa rozpoczęła się w 1879 roku, co czyni ją jednym z nich najmłodszy ze wszystkich nauk. Psychologia sportu jest jeszcze młodsza tylko 50 lat szeroko zakrojonych badań. W rzeczywistości było to dopiero w 1985r.
Chociaż nadal we wczesnych latach rozwoju jako zawód, ta dziedzina już jest ma mnóstwo do zaoferowania. Wiele wyników badań a także sposobów pracy ciągle nie jest przekazywane  wielu jeźdźcom w łatwo dostępnym sposób.
Skoki przez przeszkody ich trening wymaga od danej osoby bardzo dobrego skupienia a także spokoju mentalnego. Aby wykonywać w sposób odpowiedni powierzone zadania.
Skoki przez przeszkody to dyscyplina w której mamy do czynienia z bardzo dużą presją psychiczną.

Na pewno każdy młody jak i dorosły sportowiec podczas swojej kariery gdzie skoki przez przeszkody są jego pasją, ma podczas swojej kariery niejedną sytuację w której potrzebne jest mu wsparcie. Wszyscy sportowcy są wyjątkowi i mają własne, unikalne potrzeby. Od danego zawodnika niemal zawsze wymagane jest aby poradził sobie z trudnymi i specyficznymi problemami. Nie zawsze posiadane przez niego takie warunki, które mogą wykraczać daleko poza jego wydajność.
Zdarzają się różne problemy na przykład przygnębienie lub niepokój w zawodnikach którzy jeżdżą lub skaczą, muszą leczyć swój stan. Jeśli chcą czuć się lepiej i też dobrze się spisać w trakcie zawodów. Podczas gdy większość sportowców z którymi pracuje są zdrowi psychicznie a szukają oni lub ich rodzice usług psychologii sportu. W tej chwili chcą zachować swoje obecne zdrowie pracować nad swoim rozwojem a także być bardziej skuteczni.

Trening mentalny w skokach przez przeszkody

 Podsumowując, psychologia sportu ma wiele do zaoferowania zawodnikom zaangażowanym w ten wspaniały sport na wszystkich poziomach. Jeśli chcesz skupić się na swoimi problemami lub
uzyskać przewagę nad konkurencją zachęcam do pracy nad sobą, swoimi problemami a także podjęciu działań z zakresu psychologii sportu aby uzyskać maksymalny poziom.